76 річниця з моменту страшної трагедії, яка трапилась на залізничному мості у Заліщиках

Минула 76 річниця з моменту страшної трагедії, яка трапилась на залізничному мості у Заліщиках. Тут у 1941 році солдати радянської армії підірвали та скинули у води Дністра два залізничних вагони, переповнені політичними в’язнями. За словами очевидців, від гарячих котлів потяга вода у ріці закипала. У ній же від болю та мук кричали десятки ще живих людей. Нелюдські страждання не залишили шансів на порятунок нікому. Жахіття тих днів не можуть забути й нинішні покоління заліщан…

Повідомляє сайт ЗАЛІЩИЦЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Сьогодні про жахливі події липня 1941 року нагадує одинокий кам’яний хрест на крутих схилах Дністра, поблизу залізничного моста у Заліщиках. На ньому напис: “Цей хрест є пам’яттю в’язням, що загинули влітку 1941 року від рук НКВС, вкинуті з вагонами у води Дністра”.

За радянських часів стверджували, що міст підірвали німецькі диверсанти, але насправді німці окупували цю територію 14 липня, а трагедія сталася 5-7 липня (точна дана не відома). Саме відступаючі енкаведисти підірвали вагони з політв’язнями на мості, що сполучає Буковину з Галичиною.

Дослідником трагедії, яка трапилась у Заліщиках 5 липня 1941 року, є колишній директор Слобідської середньої школи, історик Антон Могилюк. Йому належить ряд наукових праць, присвячених даній тематиці.

З відродженням України заліщани спорудили на тому місці пам’ятний хрест. Щороку 5 липня в день трагедії жителі міста приходять до нього, щоб відправити панахиду і вшанувати пам’ять безневинно загиблих людей. У цей пам’ятний день у Заліщики з’їжджаються гості з усієї Західної України – Львівщини, Тернопільщини, Чернівеччини…

Цього року жителі також вшанувати пам’ять безневинно загиблих жерт комуністичного режиму. Участь у заході взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Краснюк, заступник голови районної ради Василь Лопушняк, керівники установ та організацій міста, представники політичних та громадських організацій краю. Присутні вшанували пам’ять загиблиз хвилиною мовчання та покладання квітів до пам’ятника.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району