Барельєф суворого режиму

Приємну хвилю ностальгії за суворим для українців комуністично-соціалістичним режимом подарував колишнім партноменклатурникам тернопільський депутат від “Самопомочі” Назар Зелінка,  який на сайті міськради виставив петицію “Збереження барельєфу Карта Тернопільської області на історичному місці”. У чому ж історична цінність цього місця? Упродовж кількох десятиліть на непримітній стіні поруч із Театральним майданом барельєф був схований за кіосками. І нікому й діла до нього не було. Аж раптом, під час реконструкції, кам’яний витвір “засвітився”. І тут почалось… “Давайте, збережемо і реставруємо його,”- просить у петиції депутат Зелінка.

188

Спочатку про славну історію цього місця. Ми зібрали свідчення кількох десятків городян, які добре знають історію Тернополя, і з’ясувалось, що саме на цьому “історичному” місці за часів СРСР височіла дошка обласного соціалістичного змагання. Саме тут свої досягнення рекламували районні комітети КПРС. Зокрема, “історію” соцдошки підтвердив і відомий тернопільський журналіст, краєзнавець Михайло Ониськів. А ще один старожил-тернополянин Роман Слівінський добре пам’ятає, як регулярно мінялись на дошці різні показники соцгектарів і соцкілограмів… Ну, ду-у-у-же історичне місце, своєрідним художнім символом якого, власне, і була кам’яна карта області.  Після проголошення Незалежності України, дошку, зрозуміло, порізали на металобрухт. А барельєф залишився. І був у підпіллі, аж поки його не помітив “самопомічний” Зелінка… Пропозиція реставрувати брилу виглядає щонайменше дивною хоча б тому, що на барельєфі відсутня згадка про нинішній Підгаєцький район, який був ліквідований радянською владою у 1963 році.

Зрозуміло, що нищити барельєф не годиться. Його місце радше у музеї, але аж ніяк не у публічному місці в центрі Тернополя. А то так можна добалакатись і до того, що у 1990-му не треба було валити пам’ятник Леніна, а натомість реставрувати його і зберегти. Теж – на історичному місці…

Перефразовуючи відомий комедійний вислів, скажемо так: барельєф ” Карта Тернопільської області” настільки суворий, що примушує деяких депутатів забути про реальні проблеми міста і спонукає їх до бурхливої діяльності геть у іншому напрямку. Чи то пак – до недолугого піару, більше схожого на чергову політичну мильну бульбашку.

Джерело: СТІНА

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району