Експерти знають, що необхідно для розвитку вівчарства в Україні

Україні потрібно розвивати м’ясне вівчарство, заявляють експерти ГО Agro.ReformsUA, оскільки сьогодні це високомаржинальний продукт, споживання якого в наступні 10 років продовжуватиме тенденцію до зростання у світ. Так сьогодні в Україні налічується більше 1,3 млн голів кіз та овець у всіх категоріях господарств.
Варто відмітити, що за останні 25 років, поголів’я овець скоротилось майже в 8 разів. За даними статистики у 1991 році поголів’я овець становило майже 8 млн голів.
«Однією з причин занепаду вівчарства в Україні – це відсутність якісного поголів’я м’ясних порід, – пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко, – другою причиною є малі об’єми виробництва баранини підприємствами, які в свою чергу не можуть забезпечити постійний налагоджений експорт».
Нагадаємо, що Україна у 2016 році отримала річну квоту від ЄС на поставку охолодженої баранини на рівні 1625 тонн, і яку ще жодного разу за всі роки не починала використовувати.
«Сьогодні технологія вирощування овець в Україні заклечається в тому, що в основному забій тварин відбувається у вересні, а в наступні місяці є значний спад у виробництві м’яса, та це лише вершина айсбергу – говорить експерт з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA Дмитро Сімашко – головна причина – це відсутність постійних потрібних об’ємів баранини для виходу на міжнародні ринки, яке не може забезпечити жодне з існуючих підприємств в Україні, тому чи не єдиним виходом із цієї ситуації є об’єднання виробників в кооперативи чи інші виробничі союзи».
Експерти також додають, що особливістю сучасного світового вівчарства є те, що за останні роки значно зросла питома вага баранини і виручка від виробництва її досягає 90 %,а від реалізації вовни – близько 10 %, тому українським виробникам є стимули для розвитку.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району