Голова Тернопільської ОДА зустрівся з делегацією Тауразького повіту Литовської Республіки

Між Тернопільською областю і Тауразьким повітом Литовської Республіки у 2016 році було укладено Рамкову угоду про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво. Водночас для сприяння регіонального розвитку в Україні було створено «Тернопільське товариство дружніх зв’язків «Таураге», а в Литві – Асоціацію «Тауразьке товариство друзів Тернополя», про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
З нагоди зустрічі голова Тернопільської ОДА Степан Барна зазначив, що завдяки спільним гуманітарним проектам діти військовослужбовців-учасників АТО змогли відпочити та оздоровитися у Литві й ознайомилися з місцевими традиціями. Також голова ще раз висловив зацікавленість у запозиченні досвіду Литви щодо підготовки загонів територіальної оборони. Зокрема, він зауважив, що було б дуже слушно, якби литовські експерти змогли приїхати на командно-штабні навчання загону територіальної оборони Чортківського району, що відбудуться на початку літа у Чорткові.
Заразом Степан Барна наголосив на необхідності відпрацювати формат двосторонніх відносини між Тернопільщиною та Литвою й попросив вивчити сфери інтересів, аби забезпечити литовській стороні зустріч з представниками бізнесу Тернопілля.
У свою чергу директор Департаменту регіонального розвитку при МВС Литви Едіта Мієлієне подякувала керівництву області за проведення Міжнародного інвестиційного форуму «Тернопільщина INVEST-2017» й відзначила кількість нових знайомств, які вони там здобули. Також литовські партнери наголосили на важливості таких поїздок і можливості культурного обміну. Гостей зацікавила й інформація про науково-технічний потенціал Тернопільщини, тому вони висловили бажання співпрацювати з місцевими університетами.
«Співпраця Тернопільщини з повітом триває більше десяти років, але нарешті лише тепер відчутне пожвавлення. Маємо також угоду між асоціацією підприємців і Тернопільським економічним університетом. Власне, у рамках цієї співпраці цього року 12 тернопільських студентів мають їхати на практику на литовські підприємства. Крім того, у липні у нас має відбутися футбольний турнір, а тому ми очікуємо, що до нас приїде юнацька футбольна команда з Тернопільщини. Принагідно, хочу відзначити й дуже високий рівень промоції Тернопільської області. І хочемо перейняти досвід створення проекту «7 чудес Тернопілля» у себе, – підкреслив завідувач відділу Тауразького повіту Департаменту регіонального розвитку при МВС Литви Відас Бічкус.
Як підсумок, на зустрічі внесли пропозиції для подальшого розвитку міжрегіонального співробітництва у сфері біоенергетичного ринку та модернізації енергетичної інфраструктури територіальних громад. А також домовилися й надалі плідно працювати над спільними проектами та їх реалізацією.

 

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району