Керівництво тернопільського ринку прагне вирішити конфлікт (ВІДЕО)

У Тернополі, на бульварі Куліша,1, продовжується конфлікт навколо ринку. А наша редакція продовжує з цього приводу журналістське розслідування, попередні результати якого вже дали можливість винести на читацький розсуд три матеріали. Перший власне і розповідає про ці «Ринкові пристрасті на бульварі Куліша», другий, ґрунтуючись на документах, аналізує «Причини і подробиці бульварно-ринкового протистояння в Тернополі», а третя публікація – намагається дати відповідь на, аж ніяк не риторичне, запитання: чому «Поліція ігнорує тих, хто розпалює колотнечу на ринку»?

Повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Наразі очікуємо надходження додаткової інформації у вигляді відповідей на наші запити, і відомостей з інсайдерських джерел. Відтак, сподіваємось невдовзі суттєво доповнити загальну картину конфлікту. А зараз певним чином, в довільно-доступному викладі, узагальнимо те, що вже відомо про цю «бульварну ситуацію».

Ще у 2015-ому році власник ринку на Куліша – ТОВ»Тернопільський міський ринок ЛТД» (далі – Товариство) – прийняло рішення здійснити будівельну реконструкцію цього торгового об’єкту. Причина такого кроку абсолютно прагматична і, з бізнесової точки зору,цілком зрозуміла: кіоски та павільйони виглядали, м’яко кажучи, нецивілізовано, ринок давно приносив лише збитки, адже не відповідав сучасним, і справедливим, вимогам покупців, які поволі почали сторонитись цих торгових рядів…

Готуючись до початку будівельних робіт, Товариство завчасно попередило всіх підприємців про закриття ринку, запропонувало торговцям альтернативні робочі місця – зокрема, на Центральному базарі – і, підкріпивши свої наміри офіційними листами, попросило власників «точок» звільнити ринок і тимчасово переїхати. Багато хто – так і зробили. Але кілька десятків підприємців на пропозицію Товариства, де-юре, начебто пристали, а, де-факто, ігнорували її. Хоча річні договори на право оренди торгових місць закінчились – підприємці продовжували продавати свій товар.

А значить, – реконструкція, початок якої був запланований на січень 2016-го – так і не змогла розпочатись. Що робили у цій ситуації керівники Товариства? Почали діяти силовими, але законними, методами? Ні. Звертались до суду з приводу неправомірної підприємницької діяльності і, по суті, захоплення території ринку? Ні. Навпаки – Товариство намагалось, навіть у збиток собі, вирішити проблему доброзичливо-лояльно. Підприємці постійно просили поторгувати «ще трохи», і Товариство, віривши обіцянкам, неодноразово йшло назустріч і відтерміновувало дати закриття ринку.

І так продовжувалось майже два роки. Але, зрозуміло, не могло тягнутись вічно. Бо за цей час ринок перетворився на якесь нелегальне торговище… Рано, чи пізно – терпець мав увірватись. І він увірвався. Наприкінці 2017-го Товариство, черговим наказом і відповідними листами, востаннє офіційно оголосило про припинення незаконної торгівлі і, вже вкотре, з гарантіями, запропонувало підприємцям перебратись до інших місць роботи. На виконання умов наказу та попереджень у листах, працівники Товариства опломбували кіоски і зачинили ворота.

І конфлікт вибухнув з новою силою. Не без «допомоги» невідомих осіб, які активно роздмухували полум’я, яке, як відомо, без диму не буває… І було все: штовханина, стрілянина, зривання пломб і замків, погрози фізичною розправою охоронцям ринку, захоплення території, виклики поліцейських. Напруження ситуації і досі не вщухло. Товариство не може розпочати реконструкцію, бо підприємці вирішили і далі торгувати без договорів і жодних інших дозвільних документів…

Нині маємо можливість (дякуємо за дозвіл колегам-журналістам) доповнити публікацію відеозаписом інтерв’ю програми «Тернопільське життя». На запитання ведучого програми відповів генеральний директор ТОВ»Тернопільський міський ринок ЛТД» Юрій Ворко. Рекомендуємо подивитись…

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району