Мешканці Тернопільщини можуть навчатися в Польщі

На Тернопільщині перебуває делегація Ключборського повіту Республіки Польща.  Мета візиту – налагодження співпраці в освітній та медичній сферах, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
Делегація зустрілася з керівництвом обласної державної адміністрації та представниками Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.
Заступник голови обласної державної адміністрації Юрій Юрик наголосив, що з Підкарпатським воєводством Республіки Польща налагоджено співпрацю і реалізовується чимало спільних проектів.
«Ми зацікавлені у  налагодженні співпраці і між іншими повітами, тому, сподіваємося, наша зустріч матиме продовження і це будуть взаємовигідні проекти. Для нас цікаві проекти як в економічній, так і в гуманітарних сферах. На Тернопільщині знаходиться третина замків усієї України. І більшість з них – мають спільну україно-польсько історію. Тернопіль – місто студентів. В нас чотири вищі навчальні заклади. Тому пропозицій для спільних проектів дуже і дуже багато», – зазначив  Юрій Юрик.

«Для нас дуже цінним є досвід проведення адміністративно-територіальної реформи у Польщі. У нас діють 36 об`єднаних територіальних громад. Однак ми готові вдосконалювати роботу в цьому напрямку. І саме ваші практики можуть нам допомогти», – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Олег Валов.

Староста Ключборського повіту Республіки Польща Пьотр Поспіх розповів про пропозиції, з якими делегація завітала на Тернопільщину.
«Ми хочемо запропонувати жителям області навчання в загальноосвітніх школах Польщі. Зараз навчається 90 дітей з України, однак маємо можливість прийняти на наступний навчальний рік ще 70-80 дітей. Друга наша пропозиція – для випускників медичного університету. Це  можливість пройти стажування у Польщі. Вимоги – здати фаховий іспит та екзамен з польської мови», – зазначив Пьотр Поспіх.
Він наголосив, що держава забезпечує безкоштовне проживання для бажаючих пройти стажування.

Джерело: Тернопіль Сьогодні.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району