“Мрія” спільно з чиновниками труїть людей

Мешканці села Товстеньке Чортківського району Тернопільщини задихаються від смороду агрохолдингу “Мрія”. А починалась нинішня історія цілком благопристойно і навіть оптимістично – кілька років тому поблизу Товстенького агрохолдинг збудував крохмальний завод і селяни зраділи, що отримають нові робочі місця і суттєві податкові відрахування у місцевий бюджет. Натомість – мають постійний сморід і небезпеку підхопити якусь інфекцію.

Повідомляє сайт ЧОРТКІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Проблема полягає у відходах виробництва, які не утилізуються належним чином. Спочатку ці відходи – картопляні соки – відкачувались на поля і вони не становили загрози, бо розкладались природним органічним шляхом. А зараз – протягом вже тривалого часу – ці відходи не відкачуються, картопляні соки переходять у стан бродіння і смердять, без перебільшення – на кілька кілометрів.

Агрохолдинг «Мрія» вигадав власну «технологію» – відходи, аби було дешевше, просто звалюють-зливають, де прийдеться. Переважно – навколо самого заводу. Сільський голова Товстенького Борис Качмарський каже, що нині весь крохмальний завод оточений такими «відходними» місцями. А ще  агрохолдинг  нашвидкоруч позбивав на земельних паях селян так звані кагати і качає відходи ще й туди. Там земля настільки вже насичена шкідливими компонентами, що люди реально бачать – їх паї  поступово втрачають  можливість бодай коли-небудь плодоносити…

Наробив завод і відстійників, які не просто смердять неймовірно, а ще й, переповнившись смердотою, розливають її у місцевий ставок. Гине риба, вмирають тварини і  птиця і їх трупи плавають на поверхні. Мало того, «відходна хімія» каскадом переходить у інші, сусідні ставки, звідки вливається і у річку Збруч, а далі і у Дністер.

Неодноразово мешканці Товстенького просили і вимагали вирішити цю проблему керівництво крохмального заводу та агрохолдингу «Мрія». Але – наразі – людям залишається тільки мріяти про позбавлення від гнилі і смороду. Терпець увірвався і селяни почали апелювати до преси. Представники коаліції «Агромайдан» теж побували у селі і подихали смородом – жахливо… У відео пропонуємо Вашій увазі фрагмент розмови з паном Ігорем – мешканцем села Товстеньке.

А ще поставимо питання контролюючим та екологічним державним інстанціям: невже “подачки” агрохолдингу варті гріхів, які ви берете на себе?

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району