На Тернопільщині спалювання сухої трави завдало збитків довкіллю на суму понад 28 тис. грн

Із настанням теплої погоди на території нашого краю збільшується ймовірність виникнення пожеж. Весняна пора, багата на заходи з благоустрою населених пунктів, відкриває сезон несанкціонованого спалювання, який триває до пізньої осені. Весь цей час органи контролю посилюють заходи з попередження, виявлення та притягнення до відповідальності таких порушників.

Повідомляє сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.
Контроль за недопущенням самовільних палів входить до повноважень Державної екологічної інспекцією в області. З метою недопущення спалювання рослинності та її залишків, а також запобігання виникненню пожеж та їхнього розповсюдження на прилеглі території і лісові насадження, пасовища, торфовища, населені пункти держінспектори з охорони навколишнього природного середовища здійснюють рейдові перевірки. Під час рейдів також проводиться роз’яснювальна робота з населенням щодо попередження фактів самовільних підпалів і дотримання вимог природоохоронного законодавства.
Так, цього року на території Тернопільської області було виявлено 6 фактів спалювання залишків сухої рослинності. Загальна площа випалювання склала 17,5 га. Порушників притягнуто до адмінвідповідальності на загальну суму штрафу 1020грн., а сума збитків, завданих довкіллю, становить 28,8тис.грн. За фактом спалювання водно-болотної рослинності у гідрологічному заказнику місцевого значення «Велике болото» матеріали передано до Головного управління Національної поліції у Тернопільській області.
Значної допомоги у напрямку попередження та усунення подібних порушень Інспекція очікує від органів місцевого самоврядування, адже утворені при них адмінкомісії згідно ч.2 ст.218 КУпАП наділені повноваженнями притягувати до відповідальності за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку (ст.152 КУпАП). Не остання їхня роль і в проведенні роз’яснювальної роботи серед населення для глибшого усвідомлення багатогранності небезпеки, яку приховує у собі спалювання. Адже, крім забруднення атмосферного повітря вогонь знищує велику кількість найрізноманітніших об’єктів тваринного світу, призводить до руйнації ґрунтового покриву, зниження родючості ґрунту, порушення його структури.
Не менш шкідливим є також спалювання відходів. Так, щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні речовини, а при горінні гуми утворюється канцерогенна сажа. Несвідомість громадян у поводженні з відходами часто вражає. Тому дієвим профілактичним кроком у напрямку попередження подібних дій є виконання органами місцевого самоврядування своїх обов’язків щодо організації збору та утилізації окремих компонентів ТПВ, що мають ресурсну цінність.
З підвищенням температури повітря та встановленням бездощової погоди  починається пожежонебезпечний період, що несе нову небезпеку – ймовірність займань у лісових масивах, на торфовищах та водно-болотної рослинності в заплавах річок та водосховищ. Значна частина подібних пожеж стається саме через людський фактор. Ось чому з настанням пожежонебезпечного сезону органи державної влади приділяють особливу увагу попередженню виникнення пожеж у лісах області, у першу чергу обмежуючи та впорядковуючи їх відвідування відпочиваючими. До слова, Тернопільським обласним управління лісового та мисливського господарства спільно з обласним Управлінням надзвичайних ситуацій затверджено «План комплексних заходів щодо запобігання і гасіння пожеж в лісах області на пожежонебезпечний період 2017 року».
Проведення роз’яснювальної роботи і навчання серед сільського та міського населення з питань збереження лісів, дотримання встановлених норм і правил пожежної безпеки в лісах та організація заходів з посилення протипожежної охорони у місцях відпочинку дають результат. Проте, дії контролюючих органів в цей час спрямовані на виявлення та притягнення порушників до відповідальності. Так, Держекоінспекція в області протягом пожежонебезпечного періоду забезпечує негайне реагування на оперативну інформацію щодо виявлених порушень.
Особливо важливе оперативне реагування у період збору врожаю та після жнив. Тоді випадки спалювання сухої рослинності, стерні та залишків соломи в області традиційно частішають, а площі поширення пожеж часто сягають кількох гектарів.
Інспекція закликає не вчиняти подібних порушень та поширювати інформацію про шкідливість і неправомірність таких дій.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району