На Тернопільщині відлунали «Дзвони Лемківщини»

Уже у вісімнадцятий раз цими вихідними, 5 та 6 серпня, у «Лемківському селі» в урочищі «Бичова», м.Монастирийська, відбувся Фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемкіщини». Колоритне, яскраве дійство зібрало представників усіх районів Тернопільської області. На свято прибули гості з інших регіонів України та з-за кордону.

Про це повідомляє сайт ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на сайт обласної ради.

Вже традиційно Фестиваль розпочався ходою учасників центральною частиною м.Монастириська, які поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, Пам’ятного знаку жертвам депортації, фігури Покрови Пресвятої Богородиці.
Гостей зацікавила експозиція музею лемківської культури і побуту в м. Монастириська. Гостинно запрошувало  містечко народних промислів районів області, де проводили майстер-класи гончарі, свої твори представили художники-аматори, у музейних приміщеннях були представлені тематичні експозиції.

Звертаючись до учасників та гостей Фестивалю, голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив: «Минуло понад 70 років, як етнічних українців Польщі примусово почали виселяти із рідних домівок, виганяти із землі, де жили споконвіків їхні діди-прадіди. Їх порозвозили по усіх областях України. Сьогодні ми вшановуємо память жертв Великого терору. 80 років тому – 5 серпня 1937 року за наказом НКВД СССР № 00447 вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) від 2 липня 1937 року П 51/94 «Про антирадянські елементи». Розпочалася масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. Жертвами цього терору також стали лемки. Така трагічна доля випала унікальній етнічній гілці української нації. Та незважаючи на переслідування, заборони, утиски, страждання у часи тоталітаризму, лемки зуміли зберегти свою самобутню культуру та традиції. І що найголовніше, зуміли передати своїм дітям, внукам та правнукам непохитну любов до рідного краю – Лемківщини, навчили пісень та мови. Доля розкидала лемків по усьому світу, по усіх куточках України. Тільки на Тернопільщині проживає майже 200 тисяч лемків та їх нащадків. І сьогодні ви зібралися звідусіль на «Дзвони Лемківщини», щоб поспілкуватися на своїй говірці, поспівати пісень, зустрітися із друзями, відпочити. Хвала вам, що ревно бережете традиції, що не втрачаєте ідентичності та самобутності. У різнобарвному суцвітті української культури лемки направду займають особливе місце. У цьому музеї під відкритим небом, який є комунальною власністю Тернопільської обласної ради, у цьому «Лемківському селі» нехай завжди вам буде затишно та щиро. І нехай тут завжди панує дружня атмосфера великої лемківської родини!»

У рамках Фестивалю відбулася велика концертна програма, також фотовиставка та презентація фотокаталога пам’яток та пам’ятних знаків «Пам’ятники жертвам депортації українців на Тернопільщині до 70-х роковин операції «Вісла»; можна бло ознайомитися з літературою, що розповідає про особливості лемківської культури та історичне минуле й сучасність даної етнічної групи українців.

На «Дзвонах Лемківщини» учасники мали змогу скуштувати страви традиційної лемківської кухні, переглянути тематичні фільми, відвідати Спортивне містечко та Фестиваль «Мультиспорту», взяти участь у конкурсах та розвагах.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району