На Тернопільщині вшанували 76-ту річницю Заліщицької трагедії

Пам’ять загиблих жертв комуністичного режиму вшановують на Тернопільщині. Цьогоріч минає вже 76 років з моменту страшної трагедії, що трапилася на залізничному мості у Заліщиках. Саме тут у липні 1941 року солдати радянської армії підірвали та скинули у води Дністра два залізничних вагони, переповнені політичними в’язнями.

Про це пише сайт Заліщицьке Інформаційне Бюро з посиланням на Заліщицьку РДА.

Щороку в день трагедії, 5 липня не лиши жителі містечка, а й  гості з усієї Західної України – Львівщини, Тернопільщини, Чернівеччини приходять сюди, аби відправити панахиду і вшанувати пам’ять безневинно загиблих людей.
У цьогорічному поминальному заході, зокрема, взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Краснюк, заступник голови районної ради Василь Лопушняк, керівники установ та організацій міста, представники політичних та громадських організацій краю. Хвилиною мовчання та покладання квітів до пам’ятника присутні вшанували пам’ять загиблих.
Сьогодні про ті жахливі події нагадує одинокий кам’яний хрест на крутих схилах Дністра, поблизу заліщицького залізничного моста. На ньому напис: «Цей хрест є пам’яттю в’язням, що загинули влітку 1941 року від рук НКВС, вкинуті з вагонами у води Дністра».

Довідково:

За радянських часів стверджували, що міст підірвали німецькі диверсанти, але насправді німці окупували цю територію 14 липня, а трагедія сталася 5-7 липня (точна дана не відома). Саме відступаючі енкаведисти підірвали вагони з політв’язнями на мості, що сполучає Буковину з Галичиною. За словами очевидців, від гарячих котлів потяга вода у ріці закипала. У ній же від болю та мук кричали десятки ще живих людей. Нелюдські страждання не залишили шансів на порятунок нікому…
Дослідником трагедії, яка трапилась у Заліщиках 5 липня 1941 року, є колишній директор Слобідської середньої школи, історик Антон Могилюк. Йому належить низка наукових праць, присвячених даній тематиці.
З відродженням України на цьому місці спорудили пам’ятний хрест.

Джерело: Заліщицьке Інформаційне Бюро.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району