Петро Ландяк: Наполегливо прошу обласну раду виправити помилки

18 серпня, Центральна виборча комісія ( ЦВК) своєю постановою призначила перші вибори до так званих «об’єднаних територіальних громад» на 29 жовтня цього року.

Не можу утворення із 25-30 сіл , внаслідок поділу існуючого району на дві частини, називати громадою , тому- пишу у лапках. Вкотре наголошую : не можуть бути громадами такі об’єднання!!! У учасників тих «громад» практично немає нічого спільного: ні історичних зв’язків, ані спільних теперішніх людських комунікацій. Також відсутні у цих «громад» знання, як функціонувати цим утворенням у майбутньому.
Центральна влада, агітуючи за об’єднання, не презентувала кінцевої мети створення таких громад , тобто – не пояснила людям, які вони матимуть переваги, і не розробила так званої дорожньої карти створення громад.
Маючи певний досвіду у місцевому самоврядуванні , підкреслюю : у таких об’єднаннях створюється конфлікт інтересів суб’єктів (сіл), які утворюють такі «громади». Наголошую, що третейським суддею такого об’єднання в майбутньому стане Префект, який якраз і буде цементувати процес майбутнього управління і на практиці перетворить задекларовану децентралізацію у реальну ЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ВЛАДИ!!! У цьому якраз і «зарита собака» !!!

Акцентую на тому, що діюче законодавство передбачає процедуру входження в такі «громади» . але в ньому відсутній механізм виходу з «об’єднаних територіальних громад»!!!

Яскравий приклад: у подібний спосіб мали утворити Товстенську “громаду” Заліщицького району , яка мала б складатись з більше як 20 сіл. Однак, шість сільських рад, як майбутні потенційні учасники Товстенської об’єднаної “громади”, направили звернення в ЦВК, у якому інформували про те , що в іхніх селах не проводились збори громадян з приводу будь- яких об’єднань. А це – є грубим порушенням діючого законодавства України. Крім цього, попередні рішення сільських рад 2015-го року було оформлено без належних юридичних підстав (поки не хочу деталізовувати, як все відбувалось) !!!

Добре, що ЦВК дослухалась до звернень людей! Значить, закон в нашій країні ще повністю не розтоптано.

Що я пропонував і продовжую пропонувати обласній владі? Розумію, що серйозним «перекосом» було створення на початку 90-их років, чи не в кожному населеному пункті, сільської ради.
Потрібно також врахувати фактор суттєвого зменшення числа жителів у селах Тернопільщини , що створює потребу укрупнення територіальних громад.

Хочу зазначити, що наші люди, на жаль, ще не навчились впливати на використання і розпорядження коштами , землею та майном своїх громад. І це також є немалою суспільною проблемою.

ПРОІЛЮСТРУЮ СИТУАЦІЮ ЩЕ З ІНШОГО БОКУ: в об’єднанній “громаді” , яка складається з 10-20 сіл, одне село може бути представлене лише одним чи двома депутатами . Вони, навіть будучи досвідченими та маючи велике внутрішнє бажання відстояти інтереси свого села , не зможуть протистояти домінуванню інтересів адміністративного центру такої «громади». А влада такої «громади» , як правило, буде працювати в одній упряжці та під контролем Префекта. У такий спосіб керівники «громади» зможуть розподіляти вільні землі, а, при використанні бюджетних коштів, насамперед задовільняти інтереси головного населеного пункту «громади».

В сьогоднішній ситуації для планомірного розвитку , як громад так і країни загалом , доцільно було б об’єднувати в громади 4-5 ,максимум до 7 – ми сіл, але робити це потрібно прозоро, чітко пояснюючи людям мету , методи та користь об’єднання. При цьому потрібно АДМІНІСТРАТИВНО СУПРОВОДЖУТИ ПРОЦЕС ДІЯЛЬНОСТІ ТАКИХ ГРОМАД, особливо на початковому етапі їх роботи !!! Так роблять в усіх цивілізованих країнах.
Маємо зрозуміти, що у форматі 10-20 сіл засади місцевого самоврядування не запрацюють!!! Також повчальним для нас має бути те, що в країнах із сталою демократією і розвиненим місцевим самоврядуванням кількість територіальних громад є значною: у Франції – більше 30 000 громад, в Німеччині більше 14 000 громад, в Іспанії і Італії більше , як по 8 000 громад.

Шановні керівники області, врахуйте, що ідеолог польських реформ Лешек Бальцерович визнав помилкою масове скорочення їхніх гмін. Тобто сільських рад.

Отже, наполягаю , щоб обласна влада врешті- решт зупинила процес створення громад через штучне перейменовування у них району чи його половини , а реальний процес об’єднання проводити розумно і відповідально , щоб утворені громади приносили користь ,а не створювали в майбутньому чергові руїни в нашій країні.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:                        

Блoгеры cтaнoвятcя oпacнее ИГИЛa и Гитлерa

Пoлтaвcькі пaцaни рвуть мережу

Cтеллa из шoу «Хoлocтяк-7» рaccкaзaлa, был ли у нее cекc c Дмитрием Черкacoвым

Укрaинcкaя cекc-cимвoл cделaлa зaявление o cвoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми

Безвиз c ЕC: cкoлькo нужнo денег в cутки (ИНФOГРAФИКA)

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району