Профілактика кишкових інфекцій врятує життя

Весняно-літня пора найбільш сприятлива для виникнення і розповсюдження кишкових інфекцій. Саме в цей час діють фактори, що сприяють зараженню: купання у відкритих водоймах, посилення спраги, поява в раціоні свіжих ягід, овочів, фруктів, збільшення кількості мух, масове спілкування населення, виїзд на відпочинок за межі постійного місця проживання.

Крім того, влітку більшою мірою схильні до зараження відкриті водойми. У теплу пору створюються сприятливі умови і для збереження збудників кишкових інфекцій у зовнішньому середовищі, і для їх розмноження в продуктах харчування. Все це робить воду і їжу небезпечними в епідеміологічному відношенні.

Джерелом інфекції при гострих кишкових захворюваннях може бути  як хвора людина (особливо небезпечні для оточуючих хворі, що переносять захворювання в легкій, “стертій” формі), так і  бактеріоносії (людина, яка виділяє збудників, але сама не хворіє). Бактеріоносіями можуть бути особи, які перенесли хворобу, так і ті, які не хворіли нею раніше.

З початком весняно-літнього сезону відпочинку збільшується ризик захворіти дизентерією, холерою, гострими кишковими інфекціями, гастроентероколітом, сальмонельозом. Факторами передачі збудників служать насамперед забруднена вода, інфіковані харчові продукти, брудні руки і предмети побуту; механічними переносниками, що забруднюють харчові продукти, є мухи.

Гострі кишкові захворювання викликаються різними видами мікроорганізмів. Збудники проникають через рот –  як правило, при вживанні забруднених харчових продуктів, води, з нечистими руками і активно розмножуються в шлунково-кишковому тракті. Хвороботворні мікроби, віруси, їх токсини (отрути) вражають не тільки шлунково-кишковий тракт, але і центральну нервову систему. У більшості хворих підвищується температура, порушується діяльність серцево-судинної системи, часто уражаються печінка, селезінка та інші внутрішні органи.  При болях у животі, блювоті, проносі, підвищенні температури не потрібно займайтися самолікуванням.

Виділяючись з кишківника хворого з випорожненнями і сечею, мікроби потрапляють в зовнішнє середовище: у грунт, воду, їжу, на предмети домашнього вжитку. Збудники порівняно довго виживають поза організмом людини. Найбільший ризик зараження дітей дошкільного віку.

Щоб попередити зараження, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • для пиття використовувати тільки кип’ячену воду – хвороботворні мікроби здатні протягом місяця і більше жити і розмножуватися у воді;
 • купатися тільки в спеціально відведених місцях;
 • під час заміських прогулянок мати з собою достатній індивідуальний запас питної води та не брати з собою продукти, що швидко псуються;
 • воду для пиття, приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених вододжерел;
 • не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;
 • молоко (як сире, так і пастеризоване бутильоване) обов’язково кип’ятити;
 • овочі, фрукти, ягоди ретельно мити в проточній воді, обдавати окропом;
 • для обробки різних видів продуктів використовувати окремі дошки;
 • не допускати контакту між сирими і готовими харчовими продуктами;
 • м’ясо піддавати достатній термічній обробці;
 • мити руки з милом, особливо перед їдою і приготуванням їжі, після повернення з вулиці, відвідування туалету;
 • всі харчові продукти оберігати від комах;
 • харчові відходи тримати в контейнерах з кришкою, знищувати мух;

Пам’ятайте: хворобу легше попередити , ніж лікувати  !!!

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району