Що Ландяк вимагає у нардепів?

Останнім  часом  надзвичайно популярною стала тема  встановлення лічильників тепла  у багатоквартирних будинках. Тема і справді дуже важлива. Бо тарифи на комунальні послуги  суттєво зросли і тепло потрібно не тільки економити, а й забезпечити умови, за яких  громадяни  платили б  лише за реально  спожиту  енергію, яка подається у помешкання.

Національною  комісією( НКРЕ), що здійснює державне регулювання у  сферах енергетики і комунальних послуг, прийнято  рішення  щодо першочергового включення  до інвестиційних програм  заходів з оснащення  житлових будинків  приладами комерційного  обрахунку   споживання теплової енергії. А,  уклавши з Міжнародним валютним фондом (МВФ) Меморандум  про  економічну  та фінансову політику, Україна  взяла на себе зобов’язання  про досягнення 100% обліку  споживання  теплової  енергії  до кінця 2016-го. До завершення року  залишились  лічені десятки днів і, вже зрозуміло, що 100%  стовідсотково  не буде… Хоча процес  триває і на нього витрачаються  чималі  гроші. Чи завжди і,головне – всюди, це робиться  ефективно?

Коли  редакція  почала  вивчати цю проблему, з’ясувалось, що не все у ній однозначно. І, хоча  неоднозначність ситуації  притаманна  багатьом містам України, проілюструємо її на прикладі Тернополя з допомогою  голови правління міської громадської організації « Асоціація споживачів житлово-комунальних послуг», керівника фракції  партії «Громадянська позиція» у Тернопільській міськраді  Петра  Ландяка. Він категоричний у тому, що ефективним встановлення лічильників тепла є тільки у тих випадках, коли всі квартири будинку підключені до централізованого опалення. Натомість у Тернополі –  майже половина всіх квартир міста  обігрівається індивідуальними нагрівальними приладами. І проблеми  неефективності  і  марнотратства  виникають якраз тоді, коли  теплові  лічильники  встановлюють ( а це – непоодинокі випадки) у будинках, де є квартири  і з централізованим, і з  індивідуальним  опаленням.  Зрештою, подивіться і послухайте, що говорить з  приводу цієї проблеми  Петро Ландяк.

Заакцентуємо  увагу на тому, що вимагає у народних депутатів  у своїх зверненнях  Петро  Ландяк. Вимога одна і абсолютно чітка та зрозуміла: ініціювати у Верховній Раді  термінову  розробку  методики обліку втрат  теплової енергії, яка  витрачається через стояки централізованого опалення. У цій методиці має бути визначений і механізм компенсації цих втрат. Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  погрожує  підприємствам-постачальникам  теплової  енергії  позбавленням  ліцензій на виробництво  тепла, якщо вони не обладнають  усі  будинки  тепловими лічильниками. Коло  замикається і, як наголошує  співрозмовник редакції, ситуація і справді може стати патовою.

Вже двічі такі звернення Петро Ландяк адресував усім нардепам від Тернопільщини: Роману Заставному, Тарасу Пастуху, Олегу Барні, Михайлу  Головку, Миколі Люшняку, Тарасу Юрику та Володимиру Соляру. Перші  звернення «пішли» ще 17 липня цього року. Жодної відповіді і досі немає. Відсутні і ініціативи з розроблення методики, яка вкрай потрібна і принесла б користь і «Тернопільтеплокомуненерго» і  користувачам  централізованого опалення.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району