Степан Барна: Нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я, щоб вкладені у медицину кошти не пропали даремно

Для того, щоб продовжувати вкладати в медицину – нам потрібне чітке розуміння процесу втілення реформи. Про це заявив Степан Барна, Голова Тернопільської ОДА за результатами виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, яке 21 листопада відбулося на Тернопільщині.

 

Тернопільська область зайняла активну позицію щодо децентралізації. Незабаром маже 50% території буде покрито новоствореними громадами. І на цьому шляху нам важливо знати, як має співіснувати сучасна система охорони здоровся і громади. Тому напрацювання нинішнього засідання будуть дуже важливі», – відзначив очільник краю.

 

При цьому Степан Барна підкреслив, що стратегічним завданням Тернопільщини впродовж останніх двох років було підняття третинного рівня надання медичних послуг на якісно новий щабель. «Саме тому ми вклали близько 100 млн грн у третинний рівень медицини. В Тернопільській області з’явився сучасний перинатальний центр, на фінальній стадії реконструкція інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги, в обласній Університетській лікарні завершується створення сучасних кардіо- та діагностичного центру. Потрібно йти далі – вкладати фінансовий ресурс у вторинний та первинний рівень медицини», – зазначив Степан Барна.

 

В цьому контексті, за словами Голови ОДА постають прості, але ключові питання: скільки буде на Тернопільщині госпітальних округів? Де будуть базуватися їх центри? На базі яких конкретно закладів надаватимуться лікувальні послуги?

 

«З огляду на це, нам потрібна чітка та зрозуміла концепція реформи охорони здоров’я. В наступному році Тернопільщина за попередніми прогнозами отримає близько 200 млн грн по Фонду регіонального розвитку, ми вже маємо позитивну динаміку по місцевим бюджетам, буде фінансування і по громадам. І, зараз, коли розробляються проекти на 2017 рік – нам потрібно чітко розуміти – куди вкладати гроші, щоб вони були використанні максимально ефективно», – наголошує Степан Барна.

 

Голова Тернопільської ОДА підкреслює, що вкрай важливо в максимально стислі терміни виробити бачення кінцевого результату реформи охорони здоров’я, адже за кілька місяців її доведеться втілювати на практиці.

 

«Найгірший сценарій може бути таким: що ми разом із громадами, маючи достатньо коштів і будучи готовими вкладати їх у медицину, будемо дезорієнтовані і не зможемо цього зробити через відсутність розуміння реформи в Києві. Тому ми будемо змушені змінити орієнтири – і спрямувати ресурс, наприклад, на освіту чи на інфраструктуру. Тобто туди, де будемо більш впевнені в результаті і в тому, що кошти будуть використані ефективно. Ідеальний сценарій: це подальший розвиток медицини на Тернопільщині. Це втілення нашої стратегії: фінансування третинного рівня, потім вторинного, а далі – первинного, аж допоки ми не переконаємося, що якісну медичну послугу отримує кожен житель Тернопільщини», – акцентує Степан Барна.

 

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району