Степан Барна: Очисні споруди – це запорука здоров’я людей та чистої екології

У Микулинецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації в смт. Микулинці Теребовлянського району відбулося відкриття біологічних очисних споруд. Власне, реалізація даного проекту дала змогу запобігти виникненню надзвичайних ситуацій, санітарно-епідеміологічних ускладнень, попередження забруднення водоносних горизонтів, а також поліпшення природно-екологічного середовища у селищі. Участь у відкритті очисних споруд взяв голова Тернопільської ОДА Степан Барна, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.

Очільник області наголосив, що питання очисних споруд для Тернопільщини є дуже важливим і серйозним. Адже, якщо буде чиста вода – будуть здорові люди. «Коли два роки тому я став головою обласної адміністрації, то звернув увагу на проблематику очисних споруд. Станом на квітень 2015 року на території області діяла лише одна очисна споруда в Тернополі. Сьогодні ж ми спостерігаємо зовсім іншу картину. Зокрема, що стосується об’єкту в Микулинцях, то за його допомогою щодоби можна очищати близько 150 кубічних метрів стоків. Очевидно, що раніше всі ці стоки потрапляли в річку Серет, а також осідали в підшкірних водах. Внаслідок цього виникали проблеми зі здоров’ям. Тому потрібно було приймати рішення: або ми вкладаємо кошти в лікарні, або будуємо очисні споруди, бо чиста вода – це запорука життя і здоров’я людей», – зауважив Степан Барна.

При цьому він зазначив, що за два роки в області запустили очисні споруди в десяти населених пунктах. І цей процес буде продовжуватися. Позаяк такі очисні споруди повинні побудувати в себе усі без винятку об’єднані територіальні громади.

«Якщо ми хочемо, щоб наші люди були здоровими, то без подібних об’єктів нам ніяк не обійтись. Тому зараз наше завдання полягає в тому, щоб за рахунок держави простимулювати органи місцевого самоврядування зайнятися цією проблематикою. Власне, цього року ми поставили собі за мету щонайменше 20 млн. грн. спрямувати на здійснення, реконструкцію і перезапуск очисних споруд у Тернопільській області. Гадаю, це буде найкращим прикладом того, як можна боротися за здоров’я людей та робити екологію чистою», – підкреслив Степан Барна.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району