Степан Барна: У рамках реформи бібліотечної галузі основне – не лише об’єднати, а й підсилити бібліотеки

Аби врятувати бібліотеки в сільській місцевості та створити навколо них своєрідні освітні центри, експерти у рамках пілотного проекту «Бібліотечна країна» працюють над оптимальним механізмом проведення реформи бібліотечної галузі та вивчають ситуацію навколо культурно-освітніх закладів. Про це у програмі «Акценти тижня», що виходить щочетверга на телеканалі «ТТБ», зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна, про це пише сайт Тернопіль Сьогодні з посиланням на Тернопільську ОДА.

За його словами, система бібліотек в області зокрема та в Україні загалом перебуває в не належному стані. Особливо це стосується бібліотек, які знаходяться у сільській місцевості, де нічого не змінювалося ще з 1991 року.

«Як би не прикро було це констатувати, але у бібліотеках уже досить давно відбувалося оновлення бібліотечного фонду, у багатьох з них навіть немає комп’ютерів, хоча це є вимогою часу. Тому наша стратегія – не тільки об’єднати, а й підсилити бібліотечну мережу. Ми не ставимо собі за мету закрити сільські бібліотеки і перевести їх у шкільні, а плануємо скоротити кількість бібліотек, об’єднавши їх в одну на базі школи. Відповідно за рахунок економії коштів, вкласти їх у ті бібліотеки, які функціонують, щоб створити належні умови для перебування там читачів, поповнити бібліотечні фонди і забезпечити матеріально-технічну складову», – акцентував Степан Барна.

Водночас, як він підкреслив, там, де немає шкільних бібліотек, ніхто сільські бібліотеки закривати не буде.

«Головне завдання зробити і зберегти довкола бібліотеки своєрідний освітній центр життя села. Гадаю, що в цьому сенсі ми знайдемо підтримку не тільки обласного бюджету, а й місцевого бюджету та бюджетів територіальних громад», – підсумував очільник області.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів
 
 
Про філософа Барну, ксенофобію та куму Порошенка
 
 
Про цинізм Порошенка, дружбу з Садовим та дзвінок до Гриценка
 
 

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району