Тернопільщина готується до відзначення 100-ї річниці історичної Зборівської битви

Чергова виїзна робоча зустріч у Калинівці Зборівського району відбулася 25 травня за участю Генерального консула Чехії в Україні Павела Пашека, представників Чехословацької спілки легіонерів, заступника голови Тернопільської обласної державної адміністрації Юрія Юрика, голови Зборівської районної державної адміністрації Ігоря Яворського, керівників місцевого рівня МНС, пожежної і поліційної служб, а також генерального проектанта і генпідрядника реконструкції пам’ятки, про це пише сайт ЗБОРІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на Тернопільську ОДА.

«Велике значення, яке має ця трагічна сторінка в історії Чехії, викликає повагу і шану з боку нашої країни. У знак пошани до чеського народу заходи, що відбуватимуться у Калинівці, матимуть підтримку на найвищому рівні», — наголосив Юрій Юрик.

Присутні обговорили деталі проведення масштабних меморіальних заходів, приурочених 100-й річниці Зборівської битви, а також відкриття реконструйованого меморіального комплексу загиблим у 1917 році чехословацьким воїнам.

Початок відзначення роковин планується у Тернопільському обласному українському драматичному театрі імені Т.Шевченка, де відбудеться перегляд історичної драми «Зборів» у виконанні Чеського театру та виступить військовий духовий оркестр Збройних сил Чеської Республіки.

Нагадаємо, заходи до 100-ї річниці від Зборівської битви на Тернопільщині відбудуться з 1 по 3 липня цього року. Їх організовує Чехословацька спілка легіонерів за підтримки Тернопільської облдержадміністрації та Зборівської райдержадміністрації.

Джерело:  ЗБОРІВСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО.

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району