У Гусятині шукають патронатних вихователів

«Шукаємо патронатних вихователів!», під такою назвою проводиться інформаційна кампанія у Гусятинському РЦСССДМ  з пошуку кандидатів у патронатні вихователі.

Повідомляє сайт ГУСЯТИНСЬКЕ ІНФОРМАЦІЙНЕ БЮРО з посиланням на РДА.

На виконання Закону України від 26.01.2016 № 936-VII „ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми ” передбачено експериментальне запровадження протягом 2016 – 2018 рр. послуги „ Патронат над дитиною ”.

 З 2016 року в Україні, окрім вже існуючих форм сімейного виховання, сімей усиновлювачів та опікунів/піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, з’явилася нова форма – патронатна сім’я, яка передбачає виховання дітей, які вилучені з сім’ї тимчасово на строк від трьох місяців і більше (максимально 6 місяців).

     Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Функції патронатних вихователів можуть виконувати повнолітні особи, які:

–          є громадянами України, мають вищу освіту соціально-гуманітарного спрямування;

–          мають позитивний досвід виховання дітей в сім’ї;

–          пройшли спеціалізовані курси професійної підготовки за спеціалізованою програмою патронатних вихователів;

–          відсутні протипоказання бути патронатними вихователями зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України.

Головними вимогами до батьків, які бажають створити патронатну сім’ю, є наявність в одного з членів родини вищої освіти у галузі соціальної роботи, освіти, охорони здоров’я, соціальних наук, адже дітям, які до цього проживали в несприятливих умовах, потрібне і кваліфіковане виховання, і посилене  навчання, і батьківська турбота та увага.

Сім’я патронатного типу бере на виховання дітей на свою житлову площу, відповідно у батьків повинен бути будинок або квартира, які відповідають кількості дітей, а також належне матеріальне забезпечення, крім того, що надається державою.

Кожна з таких сімей може взяти на виховання до 10 дітей, вони, як правило, повинні бути з однієї сім’ї, що дозволить не відправляти їх до закладів інтернатного типу. За ці кілька місяців, поки вилучені діти знаходяться в патронатній сім’ї,  соціальні служби працюють з біологічними батьками для усунення складних життєвих обставин, що призвели до вилучення дітей. Якщо ці обставини подолано (період не більше 6 місяців), діти повертаються в біологічну родину. У разі неспроможності батьків виконувати свої функції, їх позбавляють батьківських прав, а дітей влаштовують до інших форм сімейного виховання: усиновлення, опіка, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

 За надання своїх послуг патронатні вихователі отримують заробітну плату та кошти на утримання дітей, відповідно до їх віку та кількості.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись у Гусятинський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:  смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7 тел. (03557) 2-10-64

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

 Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)

 

Про мародерів, політичне майбутнє Садового та порохоботів

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Тернополя

новини Чортківського району

новини Шумського району